זיוף צוואה

בדיקת מהימנות צוואה ותקינותה

 

שאלות רבות נוגעות לאפשרות של זיוף צוואה, להיבטים המשפטיים של מהימנותה, ולשאלת תקינותה ועריכתה על פי חוק.

האם המצווה הוא אכן זה שחתום על הצוואה? האם הצוואה אכן נכתבה ונחתמה במועד הרשום בה? האם נכתבה ונחתמה באותו מועד? האם היו שני עדים כנדרש? הייתכן כי נוספו או שונו פרטים בצוואה לאחר החתימה? האם המצב הנפשי של החותם אפשר לו להבין על מה הוא חותם, והדברים נכתבו בדעה צלולה? והאם נכתב המסמך מתוך רצון חופשי של המצווה?

זיופי צוואות נפוצים ביותר. לעיתים קרובות אחד מבני המשפחה מערער על תקפות הצוואה עקב חשד כי הצוואה המקפחת אותו, לראייתו, הינה מזויפת, או שאינה עומדת בדרישות החוק. במקרים כאלה ממנים בתי המשפט לענייני משפחה מומחה מטעמם, על מנת לבחון האם מדובר בצוואה אותנטית או שמא אכן זו צוואה מזויפת. מומלץ להגיע לדיון המשפטי עם מידע מוקדם בנושא, ועם חוות דעת מומחה, אשר עליהם ניתן יהיה לבסס את הטענות. בין אם עליכם להגן על צוואה קיימת, ובין אם בכוונתכם לתקוף אותה, ולערער על תקפותה.

השיטות לזיוף צוואה הינן רבות ומגוונות. במקביל, ישנן דרכים מגוונות, וטכנולוגיות מתקדמות, מהימנות ומדויקות, שהשימוש בהן יאפשר לזהות את הזיוף. על חוות הדעת המקצועית לגבי מקוריות הצוואה ומהימנותה להיות מקצועית ומנומקת היטב, ועליה להדגים בדיוק את תהליך הבדיקה ואת האופן בו הגיע המומחה למסקנה.

Call Now Button